יום חדשנות ישראל-צרפת יתקיים בפריז בתחילת 2016

שר הכלכלה של צרפת מבקר בישראל בראש משלחת המונה בכירים בגופי ממשל וראשי חברות, במטרה ללמוד את מודל החדשנות והיזמות המיושם בישראל


12:49 ,06.09.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

שר הכלכלה של צרפת עמנואל מקרון הגיע הבוקר (א') לביקור בישראל בראשות משלחת המונה כ-100 בכירים מגופי ממשל ומ-60 חברות המבקרות לראשונה בישראל.

 

בין חברי המשלחת הצרפתית, מנכ"ל ארגון ביזנס פרנס (המקביל למכון היצוא הישראלי), מנכ"ל הבנק הציבורי להשקעות של ממשלת צרפת BPI France, מנהל סוכנות French Tech (גוף שתפקידו לסייע לחברות סטארט אפ בתחום הטכנולוגי בצרפת) ומנכ"ל INPI (משרד הפטנטים והסימנים המסחריים הצרפתי).

 

מטרת הביקור של השר הצרפתי בארץ היא, בין השאר, להכיר וללמוד את מודל היזמות והחדשנות המיושם בארץ בתחום ההייטק, אותו הצרפתים מעוניינים ליישם גם בצרפת, ולחזק באמצעותו את הקשרים הכלכליים עם ישראל, וכן בכדי להשתתף באירוע החדשנות DLD שיתקיים בתל אביב. עוד יבקר השר מקרון בחממות טכנולוגיות נבחרות, ייפגש עם חברות מובילות במשק הישראלי ויבקר בירושלים ובמוזיאון 'יד ושם'.

 

בפתיחת הביקור נפגש הבוקר השר הצרפתי עם שר הכלכלה אריה דרעי. בפגישה השתתפו נציגי מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, ובמסגרתה דנו בדרכים להגברת שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות בענפי התעשייה השונים ובמו"פ.

 

בפגישה הצהירו השרים על החשיבות הרבה שהם מייחסים להמשך חיזוק היחסים הכלכליים והמסחריים בין המדינות, בעיקר במחקר ופיתוח (מו"פ) משותף, סיוע לסטארט-אפים ויזמי טכנולוגיה למצוא שותפויות וגישה לשווקים, ואף ציינו מספר סקטורי מטרה לרבות אבטחת סייבר.

 

כמו כן, הסכימו השרים על קיום מפגש יום החדשנות השלישי בפריז, כפלטפורמה מרכזית ביותר לשיתופי פעולה בין חברות ישראליות וצרפתיות. דרעי הודיע כי ישמח לעמוד בראש משלחת עסקית ישראלית שתגיע למפגש שיתקיים בארגון ואירוח משרד הכלכלה של צרפת.

 

דרעי: "צרפת, מהכלכלות החשובות באירופה, הנה אחת משותפות הסחר המרכזיות של ישראל והיחסים הכלכליים עמה משמעותיים מאוד. לאור חשיבות היחסים, הוחלט על קיום יום חדשנות צרפת ישראל, השלישי במספר, בתחילת 2016 בפריז, על מנת למנף את שיתוף הפעולה הכלכלי ולחזק את יחסי הסחר והקשרים העסקיים בין המדינות. אשמח לעמוד בראש משלחת עסקית שתצא לאירוע זה".

 

הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה בפריז ליאורה הדר: "הרפובליקה של צרפת היא אחת משותפות הסחר החשובות של ישראל באירופה וכלכלת צרפת היא בין עשר הכלכלות הגדולות בעולם ופועלות בה חברות רב-לאומיות מובילות בתחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה ובניה) ובתחומים אחרים כמו אוטומוטיב, ביוטכנולוגיה וציוד רפואי, רשתות שיווק ועוד. היחסים הכלכליים של ישראל עם צרפת רחבי היקף ומשמעותיים וכוללים השקעות של חברות צרפתיות גדולות בישראל".

 

ממינהל סחר חוץ נמסר כי היקף הסחר בין המדינות בשנת 2014 הסתכם ב-3.22 מיליארד דולר (מהם 1.66 מיליארד דולר יצוא ישראלי ו-1.56 מיליארד דולר יבוא מצרפת). ענפי הסחר העיקריים הם התעשיות הכימיות, מכונות, כלי רכב ומוצרים חקלאיים. בין שתי המדינות קיים הסכם לתמיכה ומימון מו"פ משותף (הסכם פיראד), שבמסגרתו הוגשו בשנים 2014 ו-2015 למעלה מ-40 פרויקטים משותפים על יד יזמים וחברות צרפתיות וישראליות.