משרד הכלכלה: המגמה החיובית בענף היהלומים נמשכת

בחמשת החודשים הראשונים של השנה היבוא נטו של יהלומי גלם לישראל עמד על 755 מיליון דולר, עלייה של כ-150% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אופיר גור, משרד הכלכלה: חודש מאי האחרון המשיך את מגמת הצמיחה המטאורית בה חזינו בחודשים האחרונים


12:34 ,07.06.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

חודש מאי שהסתיים לאחרונה ממשיך את המגמה החיובית שנרשמה בענף היהלומים מאז תחילת השנה וחתם חמישה חודשים מצוינים לענף, עם עליות משמעותיות בכל ארבע קטגוריות הסחר המרכזיות, בסיכום חודשי שפרסם הפיקוח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה.

 

בסה״כ בחמשת החודשים הראשונים של השנה, היבוא נטו של יהלומי גלם לישראל עמד על סך של כ- 755 מיליוני דולרים, עלייה של כ-150% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. נציין כי בחודש מאי לבדו נרשמה עלייה מטאורית של כ-595% לעומת חודש מאי 2020. יצוא נטו של יהלומי גלם באותה התקופה עמד על סך של כ-660 מיליוני דולרים, עלייה של כ-160% לעומת חמשת החודשים הראשונים של שנת 2020 כשבחודש מאי לבדו נרשמה עלייה מטאורית אף היא של למעלה מאלף אחוזים לעומת חודש מאי אשתקד. 

 

יבוא היהלומים המלוטשים נטו בחמשת החודשים הראשונים של השנה עמד על סך של כ-1.13 מיליארד דולרים, עלייה של כ- 146% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2020, כשבחודש מאי לבדו נרשמה עלייה של כ-610% לעומת מאי אשתקד, ואילו ביצוא היהלומים המלוטשים נטו, שעמד על סך של כ-1.41 מיליארד דולרים, נרשמה עלייה של כ-68% לעומת חמשת החודשים האחרונים של שנת 2020, כאשר בחודש מאי 2021 נרשמה עלייה של כ-250% לעומת מאי אשתקד.

 

בחודש האחרון עמד יצוא יהלומי הגלם לאיחוד האמירויות על סך של כ-9 מיליוני דולרים, שמהווים כ-6.5% מיצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל במאי. בחודש זה יובאו מאיחוד האמירויות לישראל יהלומי גלם בסך של כ- 19 מיליוני דולרים, שמהווים כ-11.5% מסך יהלומי הגלם שיובאו לישראל במאי.

 

אופיר גור, מנהל מינהל יהלומים, אבני חן ותכשיטים והמפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה: ״חודש מאי האחרון המשיך את מגמת הצמיחה המטאורית בה חזינו בתעשיית היהלומים הישראלית בחודשים האחרונים. בראייה כוללת של החודשים האחרונים ושל המצב בשוק העולמי, יש לתעשיית היהלומים הישראלית סיבות רבות לשמור על אופטימיות, כשבין העיקריות שבהן ניתן למנות את התאוששות ענף היהלומים העולמי, עליות המחירים וצניחת המלאים של חברות הכרייה הגדולות, ובפרט דה-בירס ואלרוסה״.