נחתם הסכם רחב היקף לייצוא מוצרי חלב ישראלים לסין

אחרי שנים של דיונים מול הממשל הסיני נחתם אתמול הסכם המאפשר ייצוא מוצרי חלב ישראלים לסין. שר החקלאות: בשורה לחקלאות הישראלית ולכלכלה הישראלית


10:57 ,22.03.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשרד החקלאות נמסר כי אחרי שנים של דיונים מול הממשל הסיני נחתם אתמול (ג') הסכם המאפשר יצוא מוצרי חלב ישראלים לסין. על פי ההסכם שנחתם, הממשל הסיני מכיר ומאשר את הפיקוח הווטרינרי הישראלי על תעשיית החלב ויאפשר למחלבות ישראליות לייצא מוצרי חלב ישירות לסין.

 

המגעים בין משרד החקלאות לבין הממשל הסיני על ייצוא מוצרי חלב לסין, נמשכו כשבע שנים, ובשנה האחרונה חלה התקדמות הודות לביקורים במשרד החקלאות של אנשי ממשל בכירים מסין, וביניהם סגן שר ראש הממשלה הסיני.

 

בחודשים האחרונים, לקראת ביקור ראש הממשלה נתניהו בסין, קידם שר החקלאות אורי אריאל את סיום ההסכם והבאתו לידי סיכום וחתימה.

 

ואכן מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, השוהה בסין בימים אלו, חתם היום על ההסכם יחד עם מקבילתו הסינית באי לו (Bai Lu), הנספח החקלאי הישראלי בסין איתן נויבוייאר וסמנכ"ל בכיר לסחר חוץ במשרד החקלאות איציק בן דוד.

 

ההסכם שנחתם עם סין מצטרף לשורת הסכמי ענק בתחום החקלאות שנחתמו בשנה האחרונה עם הודו ועם רוסיה, והוא צפוי להניב רווחים משמעותיים לחקלאים בענף החלב בישראל.

 

השר אורי אריאל: "מהיום, שביל החלב הישראלי מגיע עד לסין. זו בשורה לחקלאות הישראלית לכלכלה הישראלית וליחסי החוץ של מדינת ישראל. במסגרת התכנית האסטרטגית שלנו, אנחנו פועלים להרחיב ולמנף את החקלאות הישראלית לשווקים אחרים ולמדינות נוספות.

 

ההסכם שנחתם עם ממשלת סין מהווה פריצת דרך משמעותית שתאפשר לחקלאים הישראלים להגדיל את יצור החלב באופן משמעותי ובקרוב האזרח הסיני יאכל גבינות שיוצרו במחלבות ישראליות.

 

החלב הישראלי הפך את ישראל למעצמה חקלאית בינ״ל וההסכם עם סין מצטרף להסכם שחתמנו עם ממשלת רוסיה בנובמבר האחרון, ולקראת הסכם עם הודו. סך הכל 3 מדינות עם אוכלוסייה של כ-3 מיליארד איש".