בן הרוש וקסטל לשר להגנת הסביבה: להפסיק עם הגבלת תנועת משאיות בחיפה

בתום תקופת פיילוט של שלושה חודשים, במהלכה נאסרה כניסת משאיות לעיר התחתית בשעות העומס, קוראים הארגונים לשר אבי גבאי לפעול למען הפקת לקחים על ידי אנשי מקצוע


13:20 ,04.04.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון דוד קסטל ויו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש מבקשים מהשר להגנת הסביבה לבטל את ההגבלות על כניסת משאיות בשעות מסוימות לרחובות העיר התחתית בחיפה.

 

במכתב לשר אבי גבאי כתבו קסטל ובן הרוש כי הארגונים קיבלו בברכה את תוכנית המשרד להגנת הסביבה להפחת זיהום האוויר במפרץ, במסגרתו נאסר על כניסת משאיות למקום בשעות העומס. התמיכה, כתבו, התבססה על כך שמדובר בשלושה חודשים פיילוט, ולאור הניסיון יופקו לקחים, כשבין השאר הובטחו להם מנגנוני ערעור.

 

בימים אלה, הוסיפו קסטל ובן הרוש, הסתיימה תקופת הפיילוט והתוצאות בשטח מדאיגות ומטרידות, לדבריהם: לא הוקמו חניונים ולמשאיות אין חלופה. התוצאה היא, טענו, שמשאיות ממתינות שעות בשולי כבישים, דבר מסוכן לכשעצמו, עד לתום הזמן המגביל, כשמנועיהן דלוקים וגורמים לזיהום אוויר.

 

קסטל ובן הרוש טוענים כי מנגנון הערעורים אינו פועל, וכן כי בפועל ישנה דחייה גורפת ושרירותית של ערעורים, עד כדי "אבסורדים של דחייה", כולל של משאיות המצוידות במערכת העומדת בתקן פליטת מזהמים.

 

בנוסף הם קובלים כי הנחה על מעבר משאיות במנהרות הכרמל טרם בוצעה.

 

השניים קוראים לשר גבאי לפעול למען הפקת לקחים מתקופת הפיילוט, לממש את כל ההבטחות שניתנו ולהקים ועדת ערעורים שתורכב מאנשי מקצוע.