בן הרוש לשר הפנים: אשר ייבוא נהגים זרים לרכב כבד

יו"ר מועצת המובילים: מדובר במשבר לאומי. מדינת ישראל נמצאת על סף משבר שנובע מתהליך הרסני ומתמשך מזה למעלה מעשר שנים


13:59 ,17.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

מועצת המובילים והמסיעים בראשות גבי בן הרוש פנתה לאחרונה לשר הפנים, אריה דרעי, בבקשה לאשר הבאת נהגים זרים לרכב כבד לישראל.

 

לטענת גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, ענף ההובלה וההסעה סובל כיום ממחסור חמור בנהגים, וכהוכחה לדבריו הוא מציין כי "המשבר הלאומי" בנוגע למחסור בנהגים אף מופיע בדוחות מבקר המדינה.  

בן הרוש כתב לשר הפנים כי קיים בישראל מחסור חמור של נהגים מקצועיים, רכב כבד ורכב ציבורי, וכי "מדינת ישראל נמצאת על סף משבר שנובע מתהליך הרסני ומתמשך מזה למעלה מעשר שנים". בן הרוש קרא לשר דרעי לקיים דיון בנושא זה.

 

"על מנת להתמודד עם המשבר בארץ, יש לתת את הדעת בדחיפות, תוך כדי מתן הטבות לעידוד המועמדים המתאימים למקצוע. על מנת לתת מענה מידי אני לא רואה מנוס מייבוא נהגים זרים לרכב כבד ורכב ציבורי, אד-הוק, עד אשר יינתן פתרון הולם", כתב בן הרוש לשר הפנים במכתב שהעתקים ממנו נשלחו לשרגא ברוש,  נשיא התאחדות התעשיינים, אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, וח"כ יצחק וקנין.

 

לטענת בן הרוש, ענף ההובלה תומך בכלל ענפי המשק ולאור הגידול בכמות הנוסעים בתחבורה הציבורית קיים גידול מתמיד בביקוש לנהגים. עוד מציין בן הרוש כי התפתחות נמלי הים מגדילה את יכולת הפריקה ב-100% "אך ללא מענה הולם של תובלה יבשתית השרשרת הלוגיסטית תקרוס ויעילות הנמלים הגדולים והמודרניים לא תבוא לידי ביטוי".

בן הרוש ציין במכתבו לשר הפנים נתונים המבוססים על דוחות משרד הכלכלה מתוך סיכום דיון של ועדה בין משרדית שכללה את משרד התחבורה, משרד הביטחון, משרד הכלכלה ומועצת המובילים. על פי הנתונים הגיל הממוצע של נהג מקצועי עומד על 55 כאשר כל שנה פורשים כ-2,000 נהגים וכ-1,000 נהגים חדשים מצטרפים לענף. ענף ההובלה מתפתח בהלימה לגידול בתוצר – כ-3.5% בשנה – במשק אשר מונה כ-28 אלף משאיות כבדות וכ-18 אלף אוטובוסים.

לדברי בן הרוש, המשבר הקיים מתאר מצוקה בימי שיגרה, כאשר בעתות חירום -  כדוגמת מבצע "צוק איתן" - המשבר מחריף עשרות מונים כאשר הצבא מגייס לצרכיו אלפי  נהגים ומשתק בכך את המשק האזרחי.

 

יו"ר מועצת המובילים ציין במכתבו לשר כי תופעת המחסור בנהגים מקצועיים מאפיינת את רוב מדינות המערב, וכי באירופה נמצא מענה בדמות העסקת עשרות אלפי נהגים ממזרח אירופה כגון רומניה, בולגריה, פולין ועוד, ובארה"ב את המענה נותנים נהגים שמגיעים ממקסיקו ושכנותיה.