מועצת המובילים: אגף מטענים וחומ״ס במשרד התחבורה לא מתפקד

במועצה טוענים כי ממשיכות להתקבל תלונות על כך שאין באגף קבלת קהל, מענה בטלפון או במייל. ״מדובר במשבר שעלול לשתק חלק משמעותי מענף ההובלה, ובעקבותיו את כלל המשק בישראל. נשקול לצאת בקריאה לחברים לנוע ללא רישיון מוביל״


10:25 ,15.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מועצת המובילים מלינה על תפקוד לקוי של אגף מטענים וחומרים מסוכנים במשרד התחבורה וטענת כי המצב בו אינו מתקבל שירות באגף זה הינו בגדר ״מחדל״.

 

ממועצת המובילים נמסר כי בעת כניסתה של מנכ״לית משרד התחבורה, קרן טרנר, לתפקיד, הובטח למועצה כי אגף מטענים וחומ״ס יתוגבר בכוח אדם מקצועי וקבוע שיחליף את העובדים המיומנים שפרשו לגמלאות ותקניהם בוטלו. לטענת מועצת המובילים יש צורך באיוש האגף בכוח אדם מיומן, וזאת במיוחד נוכח הצרכים הרבים של משק התובלה בישראל, הן בשגרה ועל אחת כמה וכמה בזמן חירום. ״למרות זאת״, טוענים במועצת המובילים, ״האגף ממשיך בחוסר תפקודו, ואנו ממשיכים לקבל תלונות על כך שאין באגף קבלת קהל ולרוב גם אין מענה בטלפון או במייל״.

 

בעקבות חוסר תפקוד זה של האגף למטענים ולחומ״ס רכבים רבים נותרים ללא רישיון מוביל, והדבר גורם לעיכובים ולנזק כלכלי כבד לחברות ההובלה. בנוסף, חוסר תפקוד האגף מביאה לכך כי לא מונפקות תעודות לנהגים בוגרי קורס חומרים מסוכנים או קורס רענון בנושא.

 

״מדובר במשבר שעלול לשתק חלק משמעותי מענף ההובלה, ובעקבותיו את כלל המשק בישראל״, טוענת מועצת המובילים.

 

לדברי גבי בן הרוש, יו״ר מועצת המובילים, ״לא ייתכן שבעוד רישיון רכב ורישיון נהיגה ניתן לקבל באמצעות הדואר ואף בעמדות ממוחשבות בסופר פראם, אגף מטענים וחומ״ס ימשיך להתנהל כמו בתקופות חשוכות״.

 

עוד נמסר ממועצת המובילים כי ״במידה והמצב יימשך, מועצת המובילים תשקול את צעדיה ותפעל כל האמצעים העומדים לרשותה, ובכלל זה נשקול לצאת בקריאה לחברים לנוע ללא רישיון מוביל״.

 

טרם נמסרה תגובה ממשרד התחבורה.