גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מועצת המובילים: אגף מטענים וחומ״ס במשרד התחבורה לא מתפקד

במועצה טוענים כי ממשיכות להתקבל תלונות על כך שאין באגף קבלת קהל, מענה בטלפון או במייל. ״מדובר במשבר שעלול לשתק חלק משמעותי מענף ההובלה, ובעקבותיו את כלל המשק בישראל. נשקול לצאת בקריאה לחברים לנוע ללא רישיון מוביל״
15.11.18 / 10:25
מועצת המובילים: אגף מטענים וחומ״ס במשרד התחבורה לא מתפקד
15.11.18
מועצת המובילים: אגף מטענים וחומ״ס במשרד התחבורה לא מתפקד

מועצת המובילים מלינה על תפקוד לקוי של אגף מטענים וחומרים מסוכנים במשרד התחבורה וטענת כי המצב בו אינו מתקבל שירות באגף זה הינו בגדר ״מחדל״.

 

ממועצת המובילים נמסר כי בעת כניסתה של מנכ״לית משרד התחבורה, קרן טרנר, לתפקיד, הובטח למועצה כי אגף מטענים וחומ״ס יתוגבר בכוח אדם מקצועי וקבוע שיחליף את העובדים המיומנים שפרשו לגמלאות ותקניהם בוטלו. לטענת מועצת המובילים יש צורך באיוש האגף בכוח אדם מיומן, וזאת במיוחד נוכח הצרכים הרבים של משק התובלה בישראל, הן בשגרה ועל אחת כמה וכמה בזמן חירום. ״למרות זאת״, טוענים במועצת המובילים, ״האגף ממשיך בחוסר תפקודו, ואנו ממשיכים לקבל תלונות על כך שאין באגף קבלת קהל ולרוב גם אין מענה בטלפון או במייל״.

 

בעקבות חוסר תפקוד זה של האגף למטענים ולחומ״ס רכבים רבים נותרים ללא רישיון מוביל, והדבר גורם לעיכובים ולנזק כלכלי כבד לחברות ההובלה. בנוסף, חוסר תפקוד האגף מביאה לכך כי לא מונפקות תעודות לנהגים בוגרי קורס חומרים מסוכנים או קורס רענון בנושא.

 

״מדובר במשבר שעלול לשתק חלק משמעותי מענף ההובלה, ובעקבותיו את כלל המשק בישראל״, טוענת מועצת המובילים.

 

לדברי גבי בן הרוש, יו״ר מועצת המובילים, ״לא ייתכן שבעוד רישיון רכב ורישיון נהיגה ניתן לקבל באמצעות הדואר ואף בעמדות ממוחשבות בסופר פראם, אגף מטענים וחומ״ס ימשיך להתנהל כמו בתקופות חשוכות״.

 

עוד נמסר ממועצת המובילים כי ״במידה והמצב יימשך, מועצת המובילים תשקול את צעדיה ותפעל כל האמצעים העומדים לרשותה, ובכלל זה נשקול לצאת בקריאה לחברים לנוע ללא רישיון מוביל״.

 

טרם נמסרה תגובה ממשרד התחבורה. 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×