מועצת המובילים: נפסיק לפקוד את נמל אשדוד

במכתב חריף שהופנה לנשיא לשכת הספנות מבקש גבי בן הרוש להפנות אוניות לנמל חיפה בשל העובדה כי נמל אשדוד אינו יכול לשרת את צי המשאיות המגיעות אליו. נמל אשדוד בתגובה: "מופע המשאיות מסתיים בשעה 19:00, דבר היוצר לחץ בשעות היום"


00:00 ,11.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

במכתב חריף שהופנה לנשיא לשכת הספנות מבקש גבי בן הרוש להפנות אוניות לנמל חיפה בשל העובדה כי נמל אשדוד אינו יכול לשרת את צי המשאיות המגיעות אליו. נמל אשדוד בתגובה: "מופע המשאיות מסתיים בשעה 19:00, דבר היוצר לחץ בשעות היום"
 
יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, גבי בן הרוש, הוציא אתמול מכתב חריף אל ראובן צוק, נשיא לשכת הספנות, בו הוא מבקש מצוק להפנות אוניות לפריקה לנמל חיפה ומאיים כי חברות ההובלה לא יוסיפו לפקוד את נמל אשדוד, וזאת בשל הטענה כי "הנמל אינו יכול לשרת את צי המשאיות המגיעות אליו".
 
יו"ר מועצת המובילים והמסיעים מציין במכתבו לצוק, אשר עותקים ממנו הועברו למנכ"ל משרד התחבורה גדעון סיטרמן, גבי גולן, יועץ רה"מ, שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, עמוס עוזני, מנכ"ל חברת נמל חיפה, אריה רונה, מנהל רספ"ן, צבי פלדה, יו"ר ועדת התובלה בהתאחדות התעשיינים ולחברי צוות ההיגוי של משרד התחבורה, כי "אין בכוונת חברות ההובלה לשגר רכב כבד לנמל כאשר מדובר במציאות ניהולית שכופה עלינו המתנות של 3-4 שעות בממוצע".
 
לטענת בן הרוש מדובר בהתנהלות שערורייתית מצד הנמל, ולכך נוספה תקרית שהתרחשה ביום שישי האחרון, 8 ביוני, כאשר מנכ"ל סע-שא, אבי קוסטו, "זכה" לטריקת טלפון מצד האחראים בנמל בתגובה לתלונה על המתנות ממושכות של משאיות. בן הרוש מציין בנוסף כי "במקום לדרוש מעצמו להתייעל, כותב מר אלדד וקסמן בתגובה לתלונתו של גדי מויאל  - לדרוש עוד משאיות".
 
"במציאות העגומה שנוצרה" כותב בן הרוש, "באם נמל אשדוד לא יוכיח את יכולתו להתייעל, אין בכוונת חברות ההובלה לממן את התנהלותו הרשלנית של נמל אשדוד".
 
כאמור, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים מבקש מנשיא לשכת הספנות להפנות אוניות לפריקה בנמל חיפה ומציין כי "נמל חיפה ונמל הקישון ערוכים ברציפים ובציוד לפרוק מטען כללי באופן שחברות ההובלה יוכלו להעמיד ציוד בקצב ובהיקף המתאים למשימות".
 
בן הרוש מדגיש בסיום מכתבו כי חברות ההובלה אינן יכולות להתקיים במציאות שבה משאיות נאלצות להמתין שעות ארוכות ללא פיצוי על נזקים שנגרמים להם.
 
לא ניתן היה להשיג את תגובת ראובן צוק אשר שוהה בחוץ לארץ לדברים.
 
מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה כי החברה "רואה את השירות ללקוחותיה כיעד ראשון במעלה ועושה כל שביכולתה על מנת לתת את השירות המהיר, היעיל והאיכותי ביותר".
 
"חודש מאי התאפיין בגידול משמעותי בהיקפי המטענים שעוברים דרך נמל אשדוד, בכלל זה שינוע של 54,000 מכולות. בשל הגידול המשמעותי הובילה הנהלת הנמל מהלך מזורז של רכישת 6 מלגזות 42 טון ופנטוזי שצפויים להגיע בחודש ספטמבר.


"הנהלת הנמל נערכת לרכישת ציוד בכמות גדולה יותר מצרכי הנמל השוטפים, מתוך רצון ליצור מקדם ביטחון ועודף של אמצעי שינוע. בנוסף, נחתם חוזה עם חברת קוקס במסגרתו יחל בחודש אוגוסט שדרוג עגורני השער במסוף המכולות הוותיק.
 
"עם זאת, מופע המשאיות מסתיים בשעה 19:00, דבר היוצר לחץ בשעות היום במקום להתפרש ולנצל את כל שעות פעילות הנמל".