חברת נמל אשדוד תעניק הטבות כספיות לאניות "ירוקות"

המיזם כולל חברות ספנות שרשמו את אניותיהן הפולטות מזהמים בכמות נמוכה מהתקן שקבע ארגון הספנות הבינלאומי. בלומנטל: הטבות כספיות בסכום של עד 5,000 שקל לכל פקידה של אנייה תפעולית


11:47 ,16.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד תשתתף זו השנה השישית ברציפות במיזם WPCI (מיזם אקלימי של נמלי העולם) המאורגן על ידי ארגון המעגנות והנמלים העולמי IAPH. מטרתו של מיזם זה להפחית את זיהום האוויר מהאניות ובכך לשמור על איכות הסביבה בנמלים ובערי הנמל על ידי עידוד הגעת אניות בעלות פליטת מזהמים נמוכה באמצעות מתן תמריץ כספי.

 

המיזם כולל חברות ספנות שרשמו את אניותיהן הפולטות מזהמים בכמות נמוכה מהתקן שקבע ארגון הספנות הבינלאומי IMO. אניות אלו נבדקות על ידי WPCI, המחשב לכל אנייה אינדקס סביבתי (ESI) לפי פליטת המזהמים והמתקנים שבאנייה, מניקוד 0 עד 100. נמל אשדוד הינו הנמל היחיד בארץ המשתתף במיזם.

 

גם בשנת 2017 תעניק חברת נמל אשדוד תמריצים כספיים ל"אניות ירוקות", בהן אניות מכולה, אניות גלנוע, אניות מטען כללי, אניות צובר ואניות נוסעים, המפחיתות את פליטת המזהמים שלהן.

 

ההטבה ניתנת לאניות ירוקות להן מיזם WPCI קבע אינדקס סביבתי (ESI) של 31 נק' ומעלה. בחברת נמל אשדוד צופים כי המיזם ימשיך להגדיל את מספר האניות הירוקות הפוקדות את ישראל, ובכך ישפר את איכות הסביבה שלנו.

 

יצחק בלומנטל, מנכ"ל חברת נמל אשדוד ציין כי: "השמירה על איכות הסביבה והפחתת זיהום האוויר והים הם מעקרונות היסוד של הנמל, ולכן ההשתתפות במיזם זה חשובה מאוד ומהווה צעד אחד מתוך שורה של צעדים שעושה החברה בתחום זה. בימים אלו אנחנו מעדכנים את לקוחות הנמל ומאיצים בהם לקחת חלק במיזם וליהנות מההטבות הכספיות בסכום של עד 5,000 שקל לכל פקידה של אנייה תפעולית. הסכום נקבע על פי גודל האנייה וציון אינדקס סביבתי שנקבע עבורה. אני מקווה כי נמלים אחרים ילכו בעקבותינו ויצטרפו אף הם למיזם".