מועצת המובילים מאיימת: אם לא ייפתר משבר המכולות – לא נפקוד את נמל אשדוד

מועצת המובילים הודיעה לחברות ההובלה שמובילות מכולות: ״במידה ולא ימצא פתרון למשבר אחסנת המכולות הריקות עד יום חמישי הקרוב, אל תפקדו את נמל אשדוד״. הועברה פנייה משותפת לשרת התחבורה מצד כלל גורמי המשק המעורבים בסחר


10:17 ,06.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול התקיים דיון חירום בתל אביב בהשתתפות חברי הנהלת מועצת המובילים בעניין משבר מקומות האחסון למכולות ריקות. המשבר פוקד את כלל הגורמים במשק ובמקביל לדיון שנערך במועצת המובילים, הופצה פנייה לשרת התחבורה חתומה ע״י מועצת המובילים, התאחדות התעשיינים, לשכת המסחר ולשכת הספנות בדרישה לתת פתרון דחוף למשבר.

 

הנהלת מועצת המובילים החליטה בדיון החירום כי במידה והפנייה לשרה לא תניב גם היא פתרון עד ליום חמישי הקרוב, תודיע מועצת המובילים לחברות ההובלה שמובילות מכולות שלא לפקוד את נמל אשדוד ביום חמישי הקרוב 8.4.21.

 

משבר אחסנת המכולות הריקות הגיע לשיאו בימים האחרונים - למכולות שמגיעות מיבוא לישראל, אין פתרון אחסון ונהגי המשאיות מתקשים להמשיך את יום העבודה כאשר מועמסות על המשאיות מכולות ריקות. סוכני האניות שולחים את הנהגים לנמל או למסופים, אך אלו טוענים כי אין להם מקום. מצב זה גורם לנזק כלכלי אדיר לחברות ההובלה, תוך שהוא  פוגע בהספק היומי של החברות.

 

במועצת המובילים אומרים כי הם מתריעים על מצב זה למעלה מחודשיים, ולא ניתן יותר לעבור לסדר היום במצב זה.

 

גבי בן הרוש, יו״ר מועצת המובילים אמר כי: ״לא כך מתנהל מסחר ברמה בינלאומית. חברות ההובלה והנהגים הפכו לבני ערובה. חברות ההובלה מפסידות כסף רב במשך תקופה ארוכה, מה גם שגם כך חסרים נהגים, ונהגים שעומדים בהמתנה של 6-7 שעות סרק, מבקשים לעזוב את מקום העבודה כתוצאה מהחרפת המשבר״.