נמל חיפה: הוטמעו מחירי האגרות המעודכנים במחשבונים

פעילות מאומצת של מדור הכנסות בנמל חיפה בשיתוף חברת האינטרנט שבנתה את המחשבונים האינטרנטיים אפשרו להנגיש את המחשבונים המתקדמים לשנת 2019, בהתאם לשינויים במחירי האגרות


12:41 ,29.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

עם כניסתה של שנת 2019 נכנסו לתוקפם השינויים באגרות הנמלים, זאת על פי הרפורמה בתעריפים שיצאה לדרך באוקטובר 2010. 

 

מחברת נמל חיפה נמסר כי פעילות מאומצת של מדור הכנסות בנמל חיפה בשיתוף חברת האינטרנט שבנתה את המחשבונים האינטרנטיים, חברת סייבר סרב, אפשרו להנגיש את המחשבונים המתקדמים לשנת 2019, ולהטמיע בהם את מחירי האגרות המעודכנים. זאת בנוסף לחוברות תעריפים מעודכנות בעברית, אנגלית וערבית שהוטמעו באתר.

 

המחשבונים הבלעדיים של נמל חיפה כוללים:

 

מחשבון מכולות ייעודי ומתקדם בעברית באנגלית ובערבית. המחשבון מאפשר לחשב את כל סוגי האגרות הקשורות למכולות במקום אחד, ובחישוב אחד. המחשבון הפשוט להפעלה מאפשר לקבל תחשיב לכל סוגי המכולות, ולכל שילוב של שינוע מכולות, כולל אחסנה.

 

מחשבון אגרות כלי שייט - המחשבון מיועד בעיקרו לסוכני האניות והוא כולל את התעריפים הנוגעים לכלי השייט. על המשתמש למלא את הפרטים הרלוונטיים לשירות אותו הוא מעוניין לקבל. בין היתר, על המשתמש להקיש את אורך האנייה, תקופת השהייה בנמל, סוג האנייה וכו׳. האגרות המחושבות אוטומטית על ידי המחשבון הן: דמי מעגן, דמי מנגש, דמי אשפה, דמי שיפוליים, דמי עיתוק, ותשלום עבור מים, וגם סה״כ לתשלום עבור כל האגרות הנדרשות.

 

מחשבון מטען כללי - כולל את חישוב התשלום עבור כלל סוגי המטענים בנמל, בכלל זה מכולות, מטען כללי, תפזורת, ובסה״כ קרוב ל-130 סוגים שונים של מטען ביבוא ויצוא. המחשבון מציג הן את התשלום עבור דמי התשתית, הן את דמי ההשבה אם ישנם כאלה, דמי הניטול, וגם החלוקה בהתאם לרפורמה בין התשלום אותו נדרש לשלם סוכן האנייה, לתשלום הנדרש מסוכן המכס\מזמין השירות (חלוקה המשתנה בהתאם למטען). כל שיש לעשות הוא לבחור את סוג המטען המבוקש, ביבוא או יצוא, מסירה ישירה או עקיפה, להקיש את מספר היחידות\טונות של המטען, ולקבל את פירוט כלל התשלומים.

 

זוהר רום, דובר חברת נמל חיפה: ״תודה מיוחדת לאנשי מדור הכנסות בנמל חיפה על העבודה המאומצת ובעיקר המדויקת, שאיפשרה להביא את המחשבונים המעודכנים ללקוחותינו. אתר האינטרנט של נמל חיפה הוא המקום היחיד שבו אפשר לקבל את המידע על תעריפי הנמלים בישראל בצורה כה פשוטה ונגישה, אבל זו רק ההתחלה לשנה זו בנושא אתר האינטרנט. יש למה לחכות״.