ברית The Alliance תייסד קרן חירום

בכוונת חברות הברית לייסד חשבון נאמנות עצמאי אשר הכספים בו ישמשו להמשך פעילות הברית במקרה ואחת מחברות הברית תגיע למצב של פשיטת רגל. הברית פוקדת את ישראל במסגרת קו MD3


12:43 ,09.03.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

שלושה שבועות נותרו לרגע הפתיחה של פעילות ברית The Alliance - בדיוק הזמן בו הכריזה על פרטי רשת הפעילות שלה לאחר שסיימה את ההכנות והתארגנויות הסופיות. הברית, אשר כוללת חמש חברות ספנות בהן האפאג-לויד, K Line, MOL, NYK ויאנג מינג, תפעיל 32 שירותים שיחברו 75 נמלים עם למעלה מ-240 אניות. בהודעה שפרסמה הברית צויין כי כל אנייה תתאים בצורה מיטבית לשירות בו היא מוצבת, כמו גם הכרזה על הפעלת שירות שאטל בקווי הסחר המרכזיים בין מערב ומזרח.

 

בנוסף, חברות ברית The Alliance חשפו כי בכוונתם לייסד קרן חירום כספית במקרה שאחת מחברות הברית תפשוט רגל. בהתאם להודעת חברות הברית, בכוונתן לייסד חשבון נאמנות עצמאי אשר הכספים בו ישמשו להמשך פעילות הברית במקרה ואחת - או יותר מאחת - מחברות הספנות החברות בברית תגיע למצב של פשיטת רגל – בדומה למה שהתרחש במקרה של חברת האנג'ין בקיץ שעבר. הכספים בחשבון בנאמנות העצמאי יבטיחו כי מטעני הלקוחות שיהיו על גבי אניות הברית אכן יגיעו ליעדם הסופי בבטחה.

 

בהודעה שפרסמה הברית נאמר כי "הדרך שבה הגיבו הלקוחות למה שקרה בקיץ שעבר הבהירה בצורה חד משמעית כי קיימת דרישה לרשת ביטחון", וכי "חברי The Alliance גאים להציג את תכנית החירום הראשונה מסוגה בתחום זה בענף הספנות".

 

במסגרת ההכרזה על קווי השירות ונמלי הפקידה של הרשת שתפעיל הברית הוכרז כי קו MD3 הפועל במסגרת קווי השירות בין אסיה והים התיכון יפקוד את נמל אשדוד.

 

סבב הפקידה של MD3 הינו כדלקמן:

 

Pusan – Shanghai – Ningbo – Yantian – Singapore – Jeddah – Ashdod – Piraeus – Istanbul (Ambarli) – Izmir/Aliaga – Mersin – Jeddah – Singapore – Kaohsiung – Pusan

 

 

נזכיר כי החל מה-1 באפריל צפוי עידן חדש בתחום הספנות הגלובלית עם תחילת פעילות ברית The Alliance שחבריה הוזכרו לעיל, וזאת לצד ברית אוקיינוס (Ocean Alliance) המורכבת מחברות הספנות  קוסקו, OOCL, אוורגרין ו-CMA CGM.