המבורג סוד מוכרת את עסקי המטען הכללי

קבוצת הספנות הגרמנית שנרכשה לפני כשנה על ידי מארסק מוכרת את פעילות המטען הכללי שלה לחברת China Navigation. מנכ״ל המבורג סוד: מתמקדים בפעילות הספנות הקווית עם מוצגי המבורג סוד ו-Alianca


13:35 ,23.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת הספנות הגרמנית המבורג סוד, הודיעה כי היא מוכרת את עסקי ה-Bulk Shipping  (מגזר המטען הכללי) שלה לחברת China navigation, חברת בת של קבוצת Swire, וזאת במטרה להתמקד במגזר הספנות הקווית.

 

הסכם המכירה כולל את חברות הבת Rudolf A. Oetker, חברת Furness Withy Chartering ואת פעילות המטען הכללי של חברת Alianca.

 

עיקר פעילות המטען הכללי של המבורג סוד הינה מהמבורג, לונדון, מלבורן וריו זה ז׳נרו וזאת באמצעות צי חכור של כ-45 אניות בגדלים שונים (Handysize, Ultramax, Panamax).

 

ד״ר אנרט וספרמן, מנכ״ל המבורג סוד, ציין כי ״עם צעד זה, המבורג סוד מתמקדת כמתוכנן במגזר הספנות הקווית עם מותגי הספנות שלה: המבורג סוד ו-Alianca. כחלק ממארסק, חברת הספנות הגדולה בעולם, המיקוד הזה הוא צעד הגיוני. יחד עם זאת, חברת צ׳יינה נאוייגיישן הינה חברה יציבה ומכובדת בתחום המטען הכללי שנמצאת במסלול צמיחה במגזר פעילות זה ולכן מהווה בית חדש וטוב עבור RAO, Rurness Withy ו-Alianca Bulk״.

 

נזכיר כי מארסק ליין השלימה את רכישתה של המבורג סוד מידי קבוצת Oetker בנובמבר 2017.

 

משרדי חברת China Navigation נמצאים בסינגפור והיא נמצאת בבעלות קבוצת Swire. החברה מעסיקה כיום כ-2,500 עובדים ברחבי העולם, מחזיקה ומפעילה כ-135 אניות מטען כללי – רובן מעבור תפזורת יבשה ומספר קטן יותר של אניות רב-תכליתיות.

 

העיסקה צפויה להיחתם עד סוף הרבעון הראשון של 2019 וכפופה לאישורים רגולטוריים. שווי העיסקה לא נמסר.