מדד פרייטוס: ירידה של 25% בתעריפי ההובלה בין סין והחוף המערבי

בנתיב סין לחוף המערבי של ארה״ב המחירים ירדו ב-2% מאז שבוע שעבר והם עומדים על 1,483 דולר ל-FEU. בנתיב סין לחוף המזרחי של ארה״ב התעריפים ירדו בכ-1% ועומדים כעת על רמה של 2,831 דולר ל-FEU


13:14 ,13.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

על פי מדד פרייטוס, תעריפי ההובלה בין סין לארה״ב הינן כדלקמן: בנתיב סין לחוף המערבי של ארה״ב המחירים ירדו ב-2% מאז שבוע שעבר והם עומדים על 1,483 דולר ל-FEU. התעריפים נמוכים בכ-25% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

בנתיב סין לחוף המזרחי של ארה״ב התעריפים ירדו בכ-1% ועומדים כעת על רמה של 2,831 דולר ל-FEU. מדובר בירידה של 12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

מחברת פרייטוס נמסר כי החזרה לשגרת העבודה בסין עלולה להימשך ותהיה איטית והדרגתית. מהחברה נמסר כי נגיף הקורונה האיץ בקרב יבואנים אמריקאים את הטרנד שהחל עם מלחמת הסחר בין סין וארה״ב לפיו היבואנים מחפשים ספקים מחוץ לסין.

 

מפרייטוס נמסר כי מומלץ ליבואנים להתעדכן לגבי תאריכי החזרה לעבודה באופן ישיר מול אנשי הקשר שלהם, לצפות לעיכובים במשלוחים ואם ניתן לדחות הזמנת משלוחים חדשים רק לאחר שתהיה חזרה מלאה לשגרה.

 

נציין עוד כי חברת פיירטוס המעניקה פלטפורמה דיגיטלית להשוואת מחירי הובלה בים ובאוויר הודיעה אתמול על השקתו של מדד יומי חדש בשיתוף The Baltic exchange המספק לחבריו מידע אודות תעריפי הובלה, במטרה להעניק תמונת מחירים שקופה בזמן אמת עבור משלחים, יבואנים ויצואנים וכלל משתמשי שרשרת האספקה.