ארה"ב: סנקציות נוספות על חברות ספנות שמובילות נפט מוונצואלה

ונצואלה ייצאה לאורך הזמן נפט מסובסד לקובה. ארצות הברית מתארת ​​את ההסדר כתוכנית "נפט תמורת דיכוי", לפיה הוואנה מסייעת למדורו להתמודד עם מצבה הכלכלי ולמאבק הכוחות עם האופוזיציה בתמורה לדלק


18:07 ,13.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשלת ארה"ב הודיעה ביום שישי על החלת סנקציות נוספות על חברות ספנות המובילות נפט מוונצואלה, באמצעות רישומן של ארבע חברות ספנות ותשע מיכליות ב״רשימה השחורה״, שהובילו, לטענת משרד האוצר האמריקאי, נפט לקובה.

 

משרד האוצר האמריקני סימן את החברות Jennifer Navigation Ltd, Lima Shipping Corp Large Range Ltd  ו- PB Tankers S.P.A.

 

על פי הודעת משרד האוצר, ייצוא הנפט מונצואלה ממשיך "לספק חבל הצלה למשטר הבלתי לגיטימי" של נשיא ונצואלה ניקולאס מדורו.

 

"אנחנו ממשיכים במאמצים לזהות חברות אשר צוברות רווחים באמצעות יצוא נפט מוונצואלה לקובה, בזמן שמשטרו של מדורו מבזבז משאבים טבעיים", אמר שר האוצר סטיבן מנוצ'ין והוסיף: "הנפט של ונצואלה שייך לעם הוונצואלי, ואין להשתמש בו ככלי מיקוח כדי לתמוך בדיקטטורים ולהאריך דיכוי", אמר.

 

נציין כי הסנקציות אוסרות על חברות אלו לקיים קשרי מסחר עם חברות אמריקאיות והן חוסמות את האינטרסים הפיננסיים של החברות הללו בארה"ב.

 

לפני שבוע הטיל האוצר האמריקני סנקציות על 34 מיכליות בבעלות וניהולה של חברת הנפט הממלכתית של ונצואלה, חברת PFVSA, וכן על שתי חברות ועל מיכלית שהובילו נפט לקובה בחודשים פברואר ומרץ.

 

נזכיר כי ארצות הברית ומרבית המדינות המערביות הכירו במנהיג האופוזיציה חואן גואידו כנשיא של ונצואלה.

 

ונצואלה ייצאה לאורך הזמן נפט מסובסד לקובה. ארצות הברית מתארת ​​את ההסדר כתוכנית "נפט תמורת דיכוי", לפיה הוואנה מסייעת למדורו להתמודד עם מצבה הכלכלי ולמאבק הכוחות עם האופוזיציה בתמורה לדלק. קובה מצידה הצהירה שלעולם לא תנטוש את בעלת בריתה וונצואלה גם כאשר הממשל של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, איים בסנקציות נוספות.