ד״ר זבה ביום הספנות: מוכנים לשלם יותר על השירות – אם נקבל יותר

נשיא לשכת הספנות הישראלית אמר כי הלקוחות רואים את השדרוג בציוד המנופים לאניות המכולה הגדולות, וההכנות לפיטורי עובדים, אבל לא חשים במאמצים מיוחדים לשפר את השרות והיחס ללקוחות. הוסיף: המתנה של שנתיים לנמלים החדשים היא גרועה מאוד


13:11 ,23.10.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

יום הספנות הישראלית התקיים הבוקר באולמי ימה בחוף הכרמל וחיפה ומשכו אליהם גם השנה עשרות משתתפים בהם בכירים בתעשיית הספנות והנמלים הישראלית. את האירוע כיבד בנוכחותו שר התחבורה ישראל כץ שאף נשא דברים, ובנוסף נכחו יו״ר חברת נמל חיפה, אשל ארמוני ויו״ר חברת נמל מספנות ישראל, שלומי פוגל. כמו כן נשא דברים יונה יהב, ראש עיריית חיפה, שי באב״ד, מנכ״ל משרד האוצר, וכן הוצגו מצגות מרתקות של יגאל מאור, מנהל רספ״ן במשרד התחבורה וכן, אוהד כהן, ראש מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, וכן של שלמה ברימן, מנכ״ל חנ״י.  

 

נשיא לשכת הספנות הישראלית, ד״ר יורם זבה, נשא דברים במהלך כנס והתייחס למגמות האחרונות במגזר הספנות כמו גם לתקנות ארגון IMO אשר אמורות להיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2020 ולאסור שימוש בדלק בעל גופרית בנפח של למעלה מ-0.5%. 

 

זבה גם התייחס כמובן למצב בנמלי ישראל וטען כי ההמתנה לפעילות הנמלים החדשים – שתיארך לפחות שנתיים נוספות היא ״גרועה מאוד״ וסיפר אנקדוטה מימיו מצים כאשר הכין תכנית אסטרטגית לשנים הבאות אך קיבל תגובה נרגזת ממנכ״ל החברה דאז ״ומה לגבי הלילה?״. 

 

לטענת נשיא לשכת הספנות, קיים מחסור חמור בכוח אדם בנמלים ואף אחד אינו מוכן לגייס עובדים חדשים עובדות, המכוניות ממשיכות לאכלס שטחים נרחבים מדי מהשטחים התפעוליים של הנמלים והגרוע מכל הוא שלמרות השירות הגרוע שהנמלים מעניקים ללקוחות כפועל יוצא מכך כולם רק מרוויחים יותר – כולם מלבד הלקוחות כמובן. 

ד״ר זבה ציין כי ״אנו רואים את השדרוג בציוד המנופים לאניות המכולה הגדולות, וההכנות לפיטורי עובדים, אבל לא חשים במאמצים מיוחדים לשפר את השרות והיחס ללקוחות. זו טעות גדולה״.

הוא הוסיף כי ״במידה והנמלים יתייעלו, העיוותים יתוקנו והיחס החיובי לשרות יגבר על היחס האובססיבי והשגוי לרווחים, אנו מוכנים לשלם יותר על השירות המשופר, כמובן אם זה מוצדק אובייקטיבית״.