גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.67 +0.355
אירו 4.1953 +0.074
ליש"ט 4.7175 +0.308
100 יין 3.3832 -0.012
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ההסתדרות מאיימת: שביתה כללית במשק ביום א׳ הקרוב

נזכיר כי ההסתדרות יצאה למאבק נחוש בתאונות במקום העבודה והכריזה כבר ב-1 בנובמבר כי בכוונתה להשבית את המשק. ניסנקורן: שביתה כללית אם רפורמת הפיגומים לא תאושר בכנסת והנושא לא יוסדר
01.01.19 / 11:43
אבי ניסנקורן, יו״ר ההסתדרות.
צילום: דוברות ההסתדרות
אבי ניסנקורן, יו״ר ההסתדרות.
צילום: דוברות ההסתדרות
ההסתדרות מאיימת: שביתה כללית במשק ביום א׳ הקרוב

הנהגת ההסתדרות אישרה לפני דקות אחדות את בקשתו של יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשביתה כללית במשק ביום ראשון הקרוב (6 בינואר), וזאת אם רפורמת הפיגומים לא תאושר בכנסת והנושא לא יוסדר.

 

בין מקומות העבודה שישבתו: כל משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות, עיריות ורשויות מקומיות, חברות תחבורה ציבורית, הבנקים וחברות הביטוח ועוד מאות רבות של מקומות עבודה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

 

נזכיר כי בין מקומות העבודה שישבתו נמצאים חברת נמלי ישראל, חברת נמל חיפה, חברת נמל אשדוד, חברת נמל אילת, נמל חדרה ונמל מספנות ישראל. גם רשות שדות התעופה אמורה לשבות כמו גם רכבת ישראל, חברת דואר ישראל ועוד.

 

נזכיר כי ההסתדרות יצאה למאבק נחוש בתאונות במקום העבודה והכריזה כבר ב-1 בנובמבר כי בכוונתה להשבית את המשק אלמלא יינקטו צעדים מיידיים לשיפור תנאי העבודה באתר הבנייה ורפורמה בתחום הפיגומים שכיום נמצא ללא פיקוח כלל.

 

בהמשך לכך, פורסם ב-6 בנובמבר כי שר הרווחה, שר האוצר וההסתדרות הגיעו להסכמות שמנעו את השביתה, ובמסגרתן הוסכם כי: הפיכת התקן האירופאי לפיגומים למחייב, הטמעת החובה לשימוש ברשתות מגן בעת עבודה בגובה, הגדלה משמעותית של תקני המפקחים במינהל הבטיחות בעבודה, הסדרת תחום המנופים, תיקון חקיקה שיאפשר לרשם הקבלנים במשרד השיכון לשלול רישיונות קבלן עקב הפרות בטיחות, הכנסת מפרט בטיחות למכרזי החשב הכללי, הכנסת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה ועוד.

 

יחד עם זאת, בעקבות כוונתו של יו״ר ועדת העבודה והרווחה, ח״כ אלי אלאלוף, לבטל את רפורמת הפיגומים, הודיע אתמול יו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על השבתת המשק.

 

נציין כי מתחילת 2018 נהרגו בישראל עשרות בני אדם בתאונות קטלניות בעבודה, ושיעור ההרוגים בארץ כתוצאה מתאונות בענף הבנייה הוא מהגבוהים בכל מדינות ה-OECD.  רשימת דרישות ההסתדרות להסדרת הבטיחות בענף, כוללת בין היתר: הפיכת התקן האירופאי לפיגומים למחייב, אכיפת החובה על לבישת רתמה, הסדרת תחום המנופים והכנסת נספח בטיחות מחייב למכרזי בינוי ותשתית של המדינה.

 

אבי ניסנקורן, יו״ר ההסתדרות, אמר בכנס חירום שערכה ההסתדרות בתחילת נובמבר כי ״זה מדהים ומעורר חלחלה שבשנת 2018 במדינת ישראל לאף אחד לא איכפת. אנשים קמים בבוקר, נפרדים מהמשפחה, הולכים לעבודה ולא חוזרים. מדינת ישראל הגדולה לא יכולה להקצות 20 מיליון שקל לנושא הבטיחות? על חיי אדם לא מתפשרים״.

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×